Co słychać w świecie HS-ów?

1 PDH “Iskierki” im. Oskara Żawrockiego to drużyna starszoharcerska, która zaczyna działać coraz prężniej w Naszym Szczepie. Ostatni miesiąc pokazał to idealnie!

  • W środę 27 lutego, przeprowadzili pierwszą część akcji naborowej w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Nowej Wsi. Można było ich spotkać podczas Dnia Otwartego dla Rodziców.
  • W piątek 8 marca, po spędzeniu ostatnich kilku miesięcy na zbiórkach w harcówce, wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Oczywiście, nie na byle jaką, bo do Teatru na spektakl ,,Dzieła wszystkie Szekspira”. Zanim jednak dotarli na spektakl, Warszawa postanowiła postawić naszych dzielnych HS-ów przed wyzwaniem, blokując ruch w Stolicy. Ale co to dla naszych dzielnych HS-ów? Oni zawsze dadzą radę! Spektakl był udany, więc zrekompensował im nieco dłuższy spacer.
  • Natomiast po jednym dniu odpoczynku, w niedzielę 10 marca, jedna z Naszych HS-ek wzięła udział w 3. edycji Zawodów Pływackich w Grodzisku organizowanych przez Zespół Pilota Chorągwi Stołecznej. Druhna Marysia Szmul zajęła 3 miejsce w kategorii indywidualnej! Z zawodów wróciła z brązowym medalem, dyplomem oraz wygranym również ręcznikiem i okularkami! Mamy nadzieję, że za rok, inni harcerze z Naszego Szczepu pójdą w ślady Dh. Marysi i pojedziemy większą grupą na kolejną edycję Zawodów!

Zapraszamy do śledzenia przygód Naszych HS-ów na ich Fanpage’u!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *