Mamy swojego Ratownika Medycznego ZHP!

blacha

„RAZ- Czyli Ratownicza akcja Zimowa to szkolenie mające na celu nauczenie podstaw pierwszej pomocy zgodnie z HSR (Harcerską Szkołą Ratownictwa).
Kurs trwał dwa weekendy 26-28 lutego i 1-3 marca. Uprawniał on do zdobycia tytułu ratownika ZHP.
Był on organizowany przede wszytkim przez Instruktorów HSR. Ukończyłem
go z wynikiem pozytywnym i uprawnia mnie najróżniejszych konkursach ratowniczych organizowanych przez ZHP, brać udział w kursach jako kadra pomocnicza oraz obstawiać rajdy, biwaki, koncerty jako pomoc medyczna. Na samym kursie bawiłem się œświetnie dzięki bardzo miłej atmosferze i poznałem mnóstwo ciekawych ludzi z pasją. Wykłady często trwały do 2-3 nad ranem i często wracałem jak żywy trup do domu :). Wszystko przeplatały najróżniejsze symulacje, na których sprawdzano nasze umiejętnośœci, ale nie trzeba się martwić, bo przecież pierwsza pomoc jest prosta 😀 Największą trudnoœść sprawiało mi nauczenie się tej ogromnej wiedzy,jednak i to udało się przezwyciężyć. Wszystkim szczerze zachęcam by wzięli udział w takich kursach i uczyli się tej elementarnej wiedzy jak pomóc drugiemu człowiekowi :)”

ćwik Samuel Gańko

Post Author: Wódz